Pakisztán + Teherautó = ?
thistlelittle, 2012. február 23. csütörtök= színes, divat, művészet, kultúra, tradíció. Ezeket ugyebár mind nagyon szeretjük, tudjátok már INNEN.
Pakisztánban az 1920 as években kezdték el kidíszíteni a nagy személyszállítókat. Az utazóközönség elnyeréséért való rivalizálásként indult, az ezzel foglalkozó cégek között. Azóta már sokkal több ennél, hagyománnyá vált. Minden apró részletnek jelentése van! Jamal J. Elias 5 motívumcsoportot különböztet meg: idealizált személyeket, politikai és nemzeti lét elemeit, talizmánokat és öltözeteket, talizmánokat és vallási szimbólumokat, illetve egyértelműen vallási képeket, de erről bővebben Elias nevére kattintva olvashattok.
A munkálatok hónapokig eltartanak és komoly pénzösszegeket, gyakran dollárezreket emészt fel egy-egy jármű festése, tehát nem mindegy, hogy milyen művészt bíz meg az autó tulajdonosa. A közismerten jó teherautó festőket/díszítőket ( ilyen Haider Ali) csak az igazán jómódú tulajok engedhetik meg maguknak. Akinek van pár extra perce és eljutott idáig az olvasásban, az megnézheti ezt a dokumentumfilmet a témáról.
A teherautók díszítésének szokása Indiában is fellelhető, tehát mindkét kultúrában jelen vannak olyan művészek, dizájnerek, alkotók, akiknek ez a hagyomány szolgál inspirációs forrásként. Itt van most két tervező a divat világából: egy indiai, Manish Arora és egy pakisztáni, Deepak Perwani:
Címkék: Deepak Perwani, dísz, díszítés, divat, festék, India, kamion, kultúra, Manish Arora, művészet, Pakisztán, ruhák, színek, színes, tradició